Untitled-4HEAD EESTI JÄÄTISED AASTAST 1956

Premia Tallinna Külmhoone on Eesti suurim ja vanim jäätisetootja. Meie jäätiste ajalugu ulatub aastasse 1956, mil Tallinnas Peterburi teel asuvas tehases alustati jäätise tootmisega.

Esimese Eesti Vabariigi ajal Eestis jäätise suurtootmist ei toimunud, aga 1950-ndatel toodeti Eestis jäätist lausa 15 ettevõttes. Otsus ehitada Tallinnasse üks suur tsentraalne jäätisevabrik viis selleni, et 1960-ndate keskpaigaks tegutses Eestis vaid viis jäätisevabrikut ja 1970-ndate keskpaigaks oli järele jäänud vaid üks – Tallinna Külmhoone.

jatsikofik1980-ndad on  ereda mälestusena meelde jätnud Moskva Olümpiamängud, mille purjetamise etapid toimusid teadupärast siinsamas Tallinnas Pirital. Meie kätesse usaldati spetsiaalse olümpiajäätise valmistamine. Sündis legendaarne jäätis Regatt, mis muutmatul kujul püsib tootmises tänaseni.

1990-ndad tõid Eesti taasiseseisvumise ja konkurentsi naasmise kodumaisele jäätiseturule. Selle üle on meil ääretult hea meel, sest vabadus maitseb sama hästi kui jäätis ja konkurents on innustav jõud.

2000-ndatel tegime läbi majanduse tõusud ja mõõnad, astusime läbi Tallinna Börsilt ning ehitasime endale uue suure külmlao Tallinnasse Betooni tänavale. Jäätise tootmist jätkame ajaloolises sünnipaigas Peterburi teel.

Magus ja maitsev jäätisenauding on jätkunud täistuuridel üle 60 aasta ning tempo raugemist ei ole veel näha. Premia on olnud kõik need aastad Eesti jäätiseturu kindel liider. 2018. aasta seisuga oli Premia jäätiste turuosa 41,2% ja ettevõtte kogukäive 32,3 miljonit eurot. Meie eesmärk on jätkata Eesti jäätiseturu liidrina ja oma turuosa kasvatada.

Meie tuntumad jäätisebrändid Premia, Eriti Rammus, Väike Tom, Vana Toomas ja Regatt püsivad eestimaalaste poolt armastatud jäätisemarkide esiotsas. Kõik Premia koorejäätised on valmistatud puhtast kodumaisest koorest, ei sisalda säilitusaineid, transrasvhappeid ega kunstlikke aroome.

Lisaks jäätisetootmisele tegeleme ka sügavkülmutatud köögiviljade ja eelvalmistatud toidukaupade müügiga, mida turustame Pealinna ja Maahärra kaubamärkide all. Esialgu ehk üllatav sortimendilaiendus jäätisevabrikule, aga kuna meie käsutuses on Eesti üks suurimaid külmhooneid, siis on meil seal jäätiste kõrval lahedalt ruumi ka muudele külmutatud kaupadele. Lisaks omatoodangule oleme paljude teiste tootjate sügavkülmutatud toidukaupade ametlik maaletooja.

Riigiettevõte Tallinna Külmhoone erastati 1996. aastal. Aastaid olid Tallinna Külmhoone aktsiad noteeritud NASDAQ OMX Tallinna börsil. 2005. aastal asus Premia tuumikinvestoriks rahvusvaheline investeerimisfond Amber Trust II S.C.A. 2014. aastast on Premia ainuomanikuks Food Union Grupp.